Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie się w dzieło budowy w Nowym Sączu pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego i wsparcie finansowe tego szczytnego celu.

Z nieukrywaną przyjemnością chcemy zawiadomić, że zrodzona przed kilkudziesięciu laty idea budowy w mieście pomnika tego Wielkiego Polaka i Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza doczekała się realizacji, a prace przy jego powstawaniu są mocno zaawansowane.

Jako Społeczny Komitet Budowy Pomnika podjęliśmy liczne działania mające na celu zebranie środków finansowych niezbędnych do tego, aby Marszałek – twórca polskiej niepodległości, miał monument godny swoich dokonań.

Cała inwestycja zamyka się w kwocie ok. 600 tysięcy złotych.

Dotąd udało się zgromadzić połowę tej kwoty, dzięki czemu zapłaciliśmy dwie spośród trzech transz autorowi projektu- rzeźbiarzowi z Gdańska, Stanisławowi Szwechowiczowi. Artysta tworzy obecnie model pomnika w skali 1:1. Jest to niezbędne do wykonania ostatecznego odlewu. Mamy także zakupiony brąz – materiał z którego będzie wykonany sądecki monument Marszałka. Odlew zostanie przygotowany w odlewni artystycznej Piotra Piszczkiewicza w Podłężu.           

W grudniu 2017 r. Rada Miasta Nowego Sącza z inicjatywy Prezydenta Ryszarda Nowaka (przewodniczącego Honorowego Komitetu Budowy Pomnika) przekazała pod budowę pomnika działkę przy Al. Wolności. Działka została już częściowo do tego przystosowana. Trwają dalsze prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz przygotowywany jest projekt budowlany.

Aby to świetne dzieło budowy w Nowym Sączu pomnika Józefa Piłsudskiego mogło zostać dokończone, a jego odsłonięcie upamiętniło przypadającą w tym roku wyjątkową rocznicę 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, potrzeba jeszcze wielu funduszy.

Stąd nasz apel i prośba do Państwa o przekazywanie datków na ten cel. Liczy się każda wpłata.

Nazwiska najbardziej zaangażowanych darczyńców znajdą się na cokole pomnika Marszałka.

Planujemy również honorowanie sponsorów statuetkami będącymi miniaturowymi replikami pomnika, okolicznościowymi medalionami oraz kolekcjonerskimi pinsami (wpinkami do klapy marynarki). Nazwiska wszystkich osób wspierających finansowo budowę monumentu zostaną upamiętnione w historycznej publikacji wydanej z okazji odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu.

 

Liczymy na Państwa zaangażowanie.  

 

Prezes Stowarzyszenia Nowosądecka Wspólna Tadeusz Nowak

PrzewodniczącyHonorowego Komitetu Budowy Pomnika

Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowym Sączu Ryszard Nowak

 

DO POBRANIA

Comments are closed.